HomeHome  TaglistaTaglista  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Share | 

Stella & Feyre

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
TémanyitásTéma: Stella & Feyre   Szomb. Máj. 20, 2017 5:20 pm
Feyre Jansen
Polgárság

Kor : 23

Öt évvel korábban

Kezdek rájönni, hogy szakítani nem jó dolog. Azzal semmi bajom, ha én adom ki egy pasinak az útját, ám ezúttal sajnos nem ez történt. Alex szakított velem, és igazság szerint, nem is értem, hogy miért. Az a vicc az egészben, hogy nem a szakítás ténye zavart elsősorban - pedig elméletileg így kellett volna lennie -, hanem a tudat, hogy ezt ő mondta ki, és nem én. Nem hittem volna, hogy ez ennyire tud fájni, én pedig nem vagyok hozzászokva az efféle dolgokhoz. Annál is inkább, mivel ő sem intézte kesztyűs kézzel a dolgot. Egyszer csak felhívott, és közölte, hogy ennyi volt, és tegyem meg, hogy majd elmegyek a cuccaimért a testvére lakására. Mi a fene? Nem elég, hogy egy módon megaláz, még rá is kell tennie egy lapáttal? Hát, ez remek… Egyszerűen remek.
Igazából nem mondhatnám, hogy komoly lett volna köztünk a dolog, mindössze tetszett az elképzelés, hogy felvághatok vele a barátnőim előtt, hogy egy idősebb sráccal járok - akivel mellesleg még a szex sem volt rossz -. Ettől függetlenül, most igencsak rosszkedvűnek és letörtnek érzem magam, de nem fogom megadni azt az elégtételt a világnak, hogy ezt láthassa rajtam, inkább uralkodom az érzéseimen, és úgy teszek, mintha minden a legnagyobb rendben lenne.
Így, most itt szobrozom Alex családjának otthona előtt, és várom a csodát. Nehezemre esik megnyomni a csengőt, így, mielőtt  ezt megtenném, szemrevételezem magam az ajtóba épített üveglapban.
A hajam, bár indulás előtt megfésülködtem, a fújkáló szél összeborzolta, így kicsit rendetlen hatást kelt. Na, ez van. Legalább a toppom és a shortom nem úgy néz ki, mintha le akarna esni rólam. A vállamon egy még egyelőre igencsak üres válltáska pihen Fejben próbálom kitalálni, vajon mi minden lehet Alex szobájában… Néhány felsőm és szoknyám egészen biztosan. Egy régi CDm, amit még akkor adtam neki kölcsön, amikor járni kezdtünk, úgy fél évvel ezelőtt.
Ha itt végeztem, keresnem kell egy nyugodt helyet, ahol vígan és kényelmesen leihatom magam. Ma reggel feltörtem apa bárszekrényét, és meglovasítottam az egyik drága whiskyét, ami most a táskámban várja a jó sorsát.
Végül veszek egy mély levegőt, és csengetek, várva, hogy Stella ajtót nyisson nekem. Nagyon remélem, hogy Alex nem potyára küldött el ide, különben hamar szembetalálhatja magát velem, és az ránézve nem lesz túl kellemes.
Vissza az elejére Go down
TémanyitásTéma: Re: Stella & Feyre   Szomb. Máj. 20, 2017 9:18 pm
Stella Lane
Média - Vizuális kultúra

Kor : 25

- Bocs. ezt fel kell vennem. - szólok oda a fotósomnak és a többieknek, fülemhez téve  a telefont. - Igen Alex mond. - a bátyám az. Mindig rosszkor zavar.
- Először is mond a mögötted lévő palinak, hogy ne fikszirozza olyan hevesen a félmeztelen hátsód mert kinyírom.
- Te már megint lefigyeltetsz valakivel. - nézek a mögöttem lévő srácra aki tényleg a hátsómat bámulta, amúgy. - Alex!!!- utálom amikor ezt csinálja. A telefonba morgok.
- Tudod nem szeretem mikor félmeztelenül fotóznak. - mielőtt mondanék valamit folytatja. - Nem ezért hívtalak hanem megkérnélek egy szívességre. - sejtettem. Amikor szüksége van rám, akkor keres a legtöbbet. - El kéne menned a lakásomra. - Hogy mi? Megint valami csaj baja van, fogadnék. - Elfog menni Feyre a cuccaiért. - sejtettem. - Csak oda kell menned, hogy valaki legyen otthon.
- Drága kedves bátyuskám. - mondom haragosan. - Mért nekem kell intéznem  a nő ügyeidet folyton, áruld már el? - na ehhez aztán végképp nincsen kedvem.
- Figyelj hugicám. Nem szeretnék én most vele találkozni. Dobtam és nincs kedvem magyarázkodni. - Remek. A piszkos munka hárul rám. Micsoda megtiszteltetés. - Nem is kell beszélgetned vele. - próbálkozik tovább a megfűzésemmel.
- Jól van, jól van. De csak most az egyszer. Többet ne forduljon elő az ilyesmi. Intézd el a nőügyeidet te magad. - fenyegetem meg kissé.
- Rendben. Rendben. - hálálkodik. - Köszi. Puszi. Szia. - és már le is tette a telefont. Nagyot sóhajtok. Már csak ez hiányzott nekem. Bátyám nőügyeivel foglalatoskodni. Olyan rég beszéltem vele, hogy azt se tudom kivel járt mostanában. Mindegy.
Kora délután érek Alexhez. Egész délelőtt fotózásom volt, így egy kissé fáradt vagyok. Lepakolok a nappali egyik foteljébe és a tévét bekapcsolva várom, hogy megérkezzen Feyre. Azt hiszem jól emlékszem a nevére. Nagyon remélem. Igazából nem nagyon van kedvem társaságra. Csak azért mentem bele ebbe az egészbe, mert hanem a bátyám sose szál le rólam. A csengőre leszek figyelmes. Felpattanok a fotelből. Megfogom a kilincset miközben egy nagyot sóhajtok. Hát jöjjön aminek jönnie kell. Az ajtó előtt egy igencsak csinos lány áll. Nem gondoltam, hogy a bátyám valaha is fel tud szedni, egy ilyen lányt. Ezért is lepődtem meg a kinézetén, az eddigi barátnői nem voltak valami szépek.
- Biztosan te vagy Feyre. - jegyzem meg hidegen. - Fáradj beljebb. - tárom ki az ajtót és kezemmel is intve beljebb tessékelem. - Alex már biztosan felvilágosított, hogy mért én vagyok itt. - teszem hozzá mondandómhoz, remélve, hogy igazam van és megtette.
- Sajnálom, hogy így alakult. - váltok kicsit kedvesebb hangnemre. Biztosan rosszul érintette ez a szakítás. - Hát, az sem egy jó dolog, hogy így kellett megismerkednünk. - jegyzem meg halkan. - Boldogulsz? - kérdezek rá. - Úgy értem megtalálod a cuccaidat?
TémanyitásTéma: Re: Stella & Feyre   Vas. Máj. 21, 2017 1:09 pm
Feyre Jansen
Polgárság

Azt hiszem, valami ilyesmire számítottam Alex hugával kapcsolatban. Olyasvalakinek tűnik, aki el van telve a saját szépségétől, és még az sem kizárt, hogy nehezen tudja elképzelni, hogy legyen olyan ember a földgolyón, aki bárkit is szebbnek találhat nála. Mit is mondott róla az exem? Modellként dolgozik, vagy valami ilyesmi? Hát, egészségére, szerintem semmi különös nincs benne.
- Zseniális megfigyelés - vetem oda foghegyről - Te meg Stella, ha nem tévedek.
Ha már ő ilyen hideg, hát nekem sem kötelező kedvesnek és bűbájosnak lennem Stella-val, nem igaz? Mégis mire számított, egyébként?
Az egy dolog, hogy nem volt egymáshoz szerencsénk, amíg Alexszel jártam, de nyilván nem szoktak itt minden nap ok nélkül lányok szobroznának az ajtóban. Annál is inkább, mert mindig is igyekezett a jókisfiús képet megtartani a családja előtt, de valójában… Hát, nem éppen az a tündér, mint aminek igyekszik beállítani magát. Mindegy, ez már nem az én dolgom, ugyebár… Majd a következő kis csitri, akit felszed - mert biztosan nem lesz okosabb egy fadarabnál, erre mérget veszek -, talán hosszútávon is megfelel neki, még ha az a hat hónap nem is volt olyan kevés, legalábbis nálam amolyan rekordnak számított. Ha már a testvére volt olyan kedves, hogy beinvitáljon, akkor belépek a lakásba, majd tekintetemmel azt a dobozt kezdem el keresni, amiről Alex beszélt.
- Azért, mert a bátyád egy gyáva féreg? Igen, valami rémlik - felelem.
Nem vagyok túl jó kedvemben, ez minden bizonnyal látszik is rajtam, de a szakításunk körülményeit figyelembe véve, ez talán annyira nem is meglepő. Az lett volna a minimum, hogy a szemembe mondja, és még azt sem felejti el hozzátenni, hogy mégis, mi lehet az oka, nem? Lehet, ostoba gondolat a részemről, de Stella talán tudhat valamit.
Alex egy dobozt emlegetett, de azt nem, hogy hova tette - nézek körbe némileg tanácstalanul, mivel sehol sem látok kartondobozt, amiben esetleg a holmijaiam megbújhatnak.
- Mondott neked valamit azzal kapcsolatban, hogy miért szakított velem? - kérdezem mintegy mellékesen, miközben továbbra is a doboz után kutatok a tekintetemmel.

TémanyitásTéma: Re: Stella & Feyre   Szer. Máj. 24, 2017 1:54 pm
Stella Lane
Média - Vizuális kultúra

- Jótól kérded. - mondom komolyan. - Fogalmam sincs. Egyébként is szerint az ember ezt nem épp a húgával szokta megosztani. - Fogadni mernék, hogy az én drága bátyuskám épp egy bárban iszogat a haverjaival. Pár pohárka ital társaságában, épp azon nevetgélnek, hogy engem küldött maga helyett, hogy a barátnőjét kipakolja a lakásból. De ezt azért nem osztom meg Feyre-vel tudom milyen, mikor szakít valakivel az ember és azt is milyenek a pasik.
- Keresel valamit? - érdeklődőm, amikor látom, hogy szemével a lakás minden szögletét végig kutatta már. Szegény lány. Lassan kezdem megsajnálni. Tőlem se szép, hogy ilyen ridegen fogadom. De hát való igaz, pont rosszkor jött ez az egész. Nehéz napokon vagyok túl.
- Tulajdonképpen fogalmam sem volt, hogy te vagy neki. - magyarázom. - Régóta nem tudok semmit a bátyám nőügyeiről. - vallom be. Valószínű én is ilyen rosszul érezném magam, ha dobnának. Megpróbálok úrrá lenni, rossz napomon. -  Ne haragudj, hogy ilyen udvariatlan vagyok. Foglalj helyet. - mutatok az egyik fotel felé. - Kérsz valamit inni? - ha elfogadja az ajánlatom abban az esetben az ital polc felé megyek és kiveszem belőle amit kér. - Igazából sok mindent nem tudok a bátyámról. Eltávolodtunk egymástól. Vagyis inkább én. Tudod, a bátyám kissé fura ember volt. - kezdem el kicsit barátságosabban a beszélgetést. Talán csak, kicsit próbálom elfelejtetni vele a történteket. - Ő ugyanis szeretett kémkedni utánam. Utálja a munkámat. - húzom el a szám. Hát, igen a bátyám már csak ilyen. Sosem tudta felfogni, hogy felnőttem. - Nem szereti ha bámulnak a pasik. - nem mintha én jobban szeretném. - Már ha tudod mire értem. Az én szakmámban ez megszokott. - van egy sejtésem, hogy Alex már mesélt arról, hogy mivel foglalkozom.
- Te mivel foglalkozol? - érdeklődőm. - Értem. - konstatálom magamban. -Nem tudok rólad semmit. - ez a nagy igazság. Tényleg nem. - Dehogy baj. - jegyzem meg.  - Segítsek megkeresni? - kérdezek rá. - Mire emlékszel, utoljára hol hagyhattad? - próbálom rávezetni, hogy talán ott lehet, ahol legutoljára hagyta amikor itt járt.
TémanyitásTéma: Re: Stella & Feyre   Szer. Máj. 31, 2017 4:21 pm
Feyre Jansen
Polgárság

- Igen, a holmijaimat - felelem. Mi mást keresnék, szerinte? Nem azzal a céllal jöttem ide, hogy kiraboljam a testvére lakását, vagy ilyesmi… Csak vissza szeretném kapni azt, ami az enyém, ennyi az egész.
Ha már behívott, hát helyet foglalok a nappali méretes kanapéján, amihez, mondanom sem kell, hogy nem éppen illendő emlékeim is kapcsolódnak, ám ezt bölcsen magamban tartom, és azt sem hagyom, hogy az emlékekkel kapcsolatban bármi is kiüljön az arcomra.
- Nem, köszönöm - rázom meg a fejem. Ha minden jól megy - és kiderül, hova iktatta Alex a holmijaimat -, nem leszek itt olyan sokáig, hogy szükségem legyen az innivalóra, de kedves, hogy megkínált, ez biztos.
- Ezek szerint, nem valami jó a kapcsolatotok - állapítom meg. Noha nekem nincsen testvérem, néhány barátnőmnek akad, és annyit még én is tudok, hogy meglehetősen szoros kapcsolat van közöttük, és kis túlzással, mindent meg tudnak beszélni egymással - kivétel, ha jelentős korkülönbség van közöttük, természetesen -.
- Még tanulok - felelem.
Ha szerencsém van, leérettségizhetek, és előbb végezhetek valamivel, mint a többiek, ám ez még nincs kőbe vésve, sajnos. Mindegy is, ezt nem áll szándékomban Stella orrára kötni, mert nézzünk szembe a ténnyel, semmi köze hozzá. Egyfelől, nem is ismerem, másfelől pedig, ahogy a dolgok állnak, nem valószínű, hogy ezután az alkalom után találkoznánk.
Ezek után, hogy elmondása szerint, mennyire nem kommunikál a bátyjával, talán annyira nem is meglepő, hogy nem tud rólam semmit, azonban én sem vagyok olyan kedvemben, hogy úgy érezzem, most feltétlen ki kell tárulkoznom előtte, és színt vallanom… Miről is? Nem úgy veszem észre, hogy szimpatikusak lennénk egymásnak, így aztán nem is erőltetem meg magam. Azonban, amikor a holmijaimról kérdez, majdnem eltátom a számat.
Vagy arról van szó, hogy Alex már a saját húgával sem tud értelmesen kommunikálni - vagyis teljesen mást mond neki, mint nekem -, vagy arról, hogy Stella nem értette meg, amit mondott. Jelen pillanatban ott tartok, hogy mindkét variációt elképzelhetőnek tartom. Gonosz lennék? Meglehet, de a nem túl kedves fogadtatás után nem tudom, mi mást várhatott a velem szemben álló lány.
- Nekem Alex azt mondta, itt hagyott egy dobozt, benne a cuccaimmal, és te tudod, hol van - mondom végül. Lehet, hogy csak nem emlékszik rá, meg aztán nem olyan nagy ez a kecó, hogy ne tudjam körbejárni kevesebb, mint öt perc alatt, de meg akarom várni, hátha Stellának is eszébe jut valami ezzel kapcsolatban.
TémanyitásTéma: Re: Stella & Feyre   Hétf. Jún. 19, 2017 4:33 pm
Stella Lane
Média - Vizuális kultúra

Összeráncolom a szemöldökömet, nem tudván, hogy miről beszél Feyre.
- Nem tudom miről beszélsz. - nézek rá értetlenkedve. Nekem semmilyen dobozról nem beszélt Alex. Csupán annyit közölt, hogy engedjem be az ex-barátnőét a cuccaiért. Ennyi. Semmi más. Bár, ahogy jól ismerem a bátyámat, néha elfelejt bizonyos dolgokat közölni velem. - Nekem nem említett semmilyen dobozt. - magyarázom Feyre-nek. Nem tudom elhiszi-e nekem, de így van. Próbálok őszinte lenni. Mért is titkolnám, ha tudnék róla biztosan megmondanám neki hol találja. Így, hogy most elültünk alkalmam nyílt jobban szemügyre venni a lányt. Hogy mit evett rajta a bátyám? Nem épp a legszebb hölgyemény. Csinos az tény, de valahogy a vonásai nem szépek se nem bájosak, az arca kimondottan nem az. De mindegy is, ízlések és pofonok. Nem az én dolgom eldönteni, hogy mért választotta őt a bátyám. Mindegy is. Eléggé kellemetlen lehet ez neki, hogy nem Alex jött el ide, hanem én.
- Ha gondolod körbejárhatsz, hátha megtalálod azt a bizonyos dobozt. - ajánlom fel neki. Nehogy még a végén azt higgye én nem akarom oda neki azt a bizonyos dobozkát. - Vagy hívd fel Alexet, hogy megkérdezd tőle. - ez hülye feltevés volt. Én sem akarnám felhívni az exemet, azok után, hogy szakítottunk. - Vagy beszélhetek én vele, ha akarod? - lehet így már inkább belemegy a dologba. Nem kell neki beszélnie vele, megteszem én helyette. Különben is elégé kínos és feszélyezett a hangulat. Ha mihamarabb megoldanánk a dolgot, akkor nem kéne itt üldögélnem vele. Tény hogy nem kellemes így találkozni az exed húgával, de ha már így alakult a helyzet igazán könnyíthetne valamit a helyzeten ő is. Én eléggé próbálkozom de így néz ki, nem igazán jók a módszereim.
- Figyelj, tudom, hogy rossz neked, most ez a helyzet. De ha már így alakult talán beszélgethetnénk egy kicsit. - próbálkozom újra oldani egy picit a hangulatot. - Tudom, hogy a bátyám elég idióta néha. - hajtom le a fejem. - Vagy többször is mint néha. - pontosítok a válaszomon. - Mennyi ideje voltatok együtt? - kérdezek rá, hogy elkezdjem a beszélgetést.
TémanyitásTéma: Re: Stella & Feyre   
Sponsored content

Stella & Feyre
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal